LIGS University

Akreditácie, certifikácie a partnerstvá

Akreditácie, certifikácie a partnerstvá

LIGS University je kvalitná medzinárodná americká univerzita, ktorá intenzívne pracuje na svojom rozvoji. Spĺňa všetky náležitosti a dodržiava zákony Spojených štátov amerických aj štátu Havaj. Je držiteľom najvyššieho stupňa medzinárodnej akreditácie ASIC Premier University, člena CHEA International Quality Group. Ďalej je členom mnohých organizácií a asociácií a neustále pracuje na získavaní ďalších akreditácií. Výpis z havajského obchodného registra a ďalšie právne dokumenty nájdete tu.

 

 

LIGS University získala medzinárodnú akreditáciu Accreditation Service for International Schools, Colleges and Universities (ASIC) a vďaka splneniu mnohých kritérií kvality a používaným vzdelávacím postupom a prístupu k študentom získala status ASIC Premier University.

ASIC je uznávaná britská akreditačná autorita pre UK Visas and Immigration (UKVI), je jedna z medzinárodných akreditačných asociácií zaradených na zozname Council for Higher Education Accreditation (CHEA) v USA a je členom CHEA International Quality Group (CIQG).  Ďalej je členom British Quality Foundation (BQF), European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA), Global Universities in Distance Education Association (GUIDE), The Association of International Education Administrators (AIEA) a European Distance and E-Learning Network (EDEN).

Certifikát akreditácie ASIC Premier University pre LIGS University.

LIGS University v zozname ASIC International Accredited Colleges Directory.

 

LIGS University je okrem akreditácie ASIC Premier University držiteľom certifikátu kvality ČSN EN ISO 9001: 2008 a ČSN ISO 10006: 2003.

Získanie tzv. národnej či regionálnej akreditácie v USA nie je povinné. LIGS University je regulovaná zákonom štátu Havaj číslo 446E.

Z dôvodu odlišností amerického a európskeho vzdelávacieho systému a v súlade s požiadavkami zákonov štátu Hawaii je uvádzaná informácia dôležitá predovšetkým pre študentov zo Spojených štátov, a to, že LIGS University nie je akreditovaná agentúrou uznávanou Ministerstvom školstva USA. (Poznámka: v Spojených Štátoch požaduje mnoho licenčných autorít pre uznanie spôsobilosti na udelenie licencie akreditované tituly. V niektorých prípadoch môžu akreditované vysoké školy neakceptovať predmety a vzdelanie získané na neakreditovaných vysokých školách a niektorí zamestnávatelia môžu vyžadovať štátom akreditovaný titul pre uznanie spôsobilosti pre zamestnanie.)

Sme radi, že na LIGS University študujú študenti z niekoľkých desiatok krajín sveta, vrátane USA, čo potvrdzuje vysokú kvalitu, vynikajúci prístup a servis pre študentov, overený medzinárodnou akreditáciou ASIC Premier University.

 

Partnerstvá a členstvá

Quality International Study Abroad Network (QISAN)

LIGS univerzity je inštitucionálnym členom Quality International Study Abroad Network (QISAN).

Jednotliví členovia QISAN preukazujú odbornú a etickú prax pri prijímaní študentov a pri poskytovaní vysoko kvalitných a relevantných študijných programov. Členovia QISAN tiež musia preukázať starostlivosť a podporu pre študentov, rovnako ako prísny kódex študijných postupov.

 

    AECTAssociation for Educational Communications and Technology

Asociácia pre vzdelávanie a technológie (AECT) je profesijné združenie tisícov pedagógov a ďalších, ktorých aktivity sú zamerané na zlepšovanie výučby prostredníctvom technológie. AECT je významnou organizáciou pre tých, ktorí sa aktívne podieľajú na návrhoch a implementáciách inovatívnych riešení a nových prístupov k vyučovaniu a vzdelávaniu. AECT je najstaršou profesionálnou organizáciou svojho druhu a neustále si udržiava postavenie v tejto oblasti. Viac informácii o AECT sa môžete dozvedieť na www.aect.org.

 

CCF ConsultingCCF Consulting s.r.o.

Pri realizácii programov spolupracuje LIGS University so spoločnosťou CCF Consulting, ktorej konateľ Ing. Zdeněk Maryško, MBA je zmluvným trénerom medzinárodnej manažérskej školy GUSTAV KÄSER TRAINING INTERNATIONAL, ktorá už viac ako 40 rokov pôsobí po celom svete v oblasti manažérskych, predajných a ďalších tréningov. Viac informácií nájdete na: www.ccfconsulting.cz

 

Česká andragogická spoločnosťČeská andragogic spoločnosť (ČAS)

ČAS je združenie odborníkov a vedeckých pracovníkov, ktorí sa zaoberajú teóriou a praxou vzdelávania dospelých. Z aktivít združenia možno spomenúť vydávanie vlastnej knižnej edície "Česká a slovenská andragogika", organizovanie pravidelných jarných a zimných cyklov prednášok a realizáciu vzdelávacích akcií, napríklad rekvalifikačného vzdelávacieho programu Mediátor. V súčasnej dobe rieši ČAS európsky projekt Grundtvig - Education and Culture Lifelong Learning Programme a je odborným garantom projektu Vzdelávanie lektorov a Lektor v ďalšom profesijnom vzdelávaní dospelých, ktoré sú realizované v rámci Operačného programu Vzdelávanie pre konkurencieschopnosť v niekoľkých krajoch ČR. Viac informácií nájdete na:  www.andragogika.xf.cz

 

Diners Club LIGS UniversityDiners Club CS, s.r.o.

Vydavateľ prestížnych platobných kariet. Vďaka uzavretému partnerstvu s českým zastúpením nadnárodnej spoločnosti získavajú študenti LIGS University  platobnú kartu Diners Club Pure+ (v CZK) so všetkými jej výhodami za zvýhodnených podmienok. Viac informácií nájdete na: www.dinersclub.cz

 

MarketingSalesMedia LIGS UniversityEMPRESA MEDIA, a.s.

Vydavateľstvo, ktoré vydáva spravodajský týždenník TÝDEN, odborný týždenník MarketingSalesMedia a spoločenské týždenníky Instinkt (www.instinkt.tyden.cz) a Sedmička (www.sedmicka.tyden.cz). Ďalej spoločnosť vydáva mesačníky pre mládež - POPCORN, Top dívky a Animáček (www.animacek.tv). Z elektronických titulov prevádzkuje vydavateľstvo spravodajské portály: www.tyden.cz, www.marketingsales.cz, magazín PC Tuning, portál o nových aplikáciách Svět aplikací a ďalej weby jednotlivých tlačených titulov. V septembri 2012 kúpilo vydavateľstvo väčšinový podiel v spoločnosti Barrandov Televizní Studio, a. s., prevádzkovateľovi celoplošnej televízie TV Barrandov (www.barrandov.tv).


Euro LIGS UniversityTýždenník Euro

Týždenník Euro je dnes najpredávanejším a inzertne najvýkonnejším titulom sústredeným na biznis a biznismenov v Českej republike. Tento titul si už od roku 1998 každý týždeň predplácajú tisícky profesionálov z kategórií Decision Makers a Opinion Makers, ktorí rozhodujú o prosperite Českej republiky, o stomiliardových investíciách a miliónoch pracovných miest. Pre týchto čitateľov je týždenník Euro jediným špecializovaným týždenníkom typu B2B na domácom trhu. Týždenník Euro investigatívne skúma procesy vnútri firiem a zámery ich vlastníkov a manažérov. Tieto rozhodovacie procesy sú potom zachytávané v takmer reálnom čase a na základe exkluzívnych informácií. Viac informácií nájdete na: www.mf.cz/produkty/euro

 

golf-beroviceGolf Beřovice s.r.o.

Golfový areál v Beřoviciach u Slaného neďaleko bájnej hory Říp poskytuje vyžitie všetkým priaznivcom golfu, dobrého jedla a aktívneho odpočinku. Vo svojich priestoroch ponúka 18j majstrovské ihrisko, 9j akademické ihrisko (public), driving range a tréningové plochy, indoor FS simulátory, reštauráciu, ubytovanie, detské ihrisko a buggy servis. Ak hľadáte kvalitné služby v pokojnom vidieckom prostredí, golf v Beřoviciach je rozhodne správnou voľbou. Viac informácií nájdete na: www.gcbr.cz.

 

gktiGUSTAV KÄSER TRAINING INTERNATIONAL s.r.o.

Medzinárodná manažérska škola, ktorá takmer 50 rokov pôsobí po celom svete v oblasti manažérskych, predajných a ďalších tréningov. V Českej republike pôsobí 20 rokov. Viac informácií nájdete na: www.gustavkaeser.com

 

 

The Chamber of Commerce Hawaii

Havajská obchodná komora má za svoj cieľ obchodné záujmy a rast podnikateľskej aktivity na území štátu Hawaii. Poskytuje obchodné školenia a tréningy, tiež pomáha podnikateľom vyhľadávaním networkingových a marketingových príležitostí. Jej misiou je neustále zlepšovanie podnikateľskej sféry s cieľom hospodárskeho rastu. Havajská hospodárska komora je centrom pre podnikanie na Hawaii s dlhoročnou tradíciou, na trhu pôsobí už viac ako 160 rokov. Pre viac informácii navštívte stránky www.cochawaii.com.

  

logo Channel CrossingsChannel Crossings s.r.o.

Spoločnosť Channel Crossings pôsobí na trhu od roku 1993 a patrí medzi najväčšie české jazykovej agentúry. Svojim klientom poskytuje služby v oblasti jazykového vzdelávania pre firmy aj verejnosť, vrátane prípravy na medzinárodné jazykové skúšky, jazykový audit, e-learning a odborné kurzy. Ďalej ponúka preklady a tlmočenie a širokú ponuku zahraničných jazykových kurzov na mieru (vrátane manažérskych). Viac informácií nájdete na: www.chc.cz.

 

Intercultural Communications College

Intercultural Communications College poskytuje od roku 1991 výučbu cudzích jazykov pre študentov z celého sveta. ICC ponúka celú škálu rôznych programov: komunikácia v angličtine, angličtina pre podnikanie a business TOEIC, prípravné kurzy pre Cambridgeskú skúšku z jazyka, CELTA vzdelávanie učiteľov a iné. Viac informácií o ICC sa dozviete na webových stránkach www.icchawaii.edu alebo na Facebooku.

 

Masterstudies

Keystone Academic Solutions - Masterstudies

Masterstudies pomáha univerzitám a študentom nájsť sa vzájomne online. Na stránkach Masterstudies môžete jednoducho nájsť až 30 tisíc študijných programov ponúkaných poprednými univerzitami a biznis školami vo viac než 70 krajinách sveta. LIGS University je hrdá, že je súčasťou tohto top výberu škôl sveta. Pre viac informácií navštívte www.masterstudies.com.

 

logo-mercuri_modry-panak-s-bar.-hv.--plusMercuri International

Najväčšia európska spoločnosť špecializovaná na zvyšovanie výkonnosti predaja a rozvoj pracovníkov predaja s 50-ročnou históriou a s pobočkami vo viac než 40 krajinách sveta poskytuje okrem iného profesionálne e-programy zostavené z multimediálnych interaktívnych e-learningových modulov, podcastov a ďalších e-pomôcok, ktoré sú určené širokému spektru užívateľov z radov manažérov, obchodníkov a ďalších pracovníkov. Viac informácií nájdete na: www.mercuri.cz.

 

logo_rrmRegie Radio Music (RRM)

RRM je v ČR najväčším mediálnym a obchodným zastúpením pre predaj komerčného času najsilnejších rádií v éteri aj na internete. Do portfólia Regie Radio Music patrí Rádio Impuls, Frekvence 1, Evropa 2, ďalej BBC / ZET, Rádio Bonton, Rock Zone, Dance radio, ale tiež internetové produkty zasahujúce rôznorodé cieľové skupiny, napr. Pigy.cz, Motomail, Koule.cz. RRM je súčasťou mediálnej skupiny Lagardère, ktorá pôsobí v mnohých krajinách sveta. LIGS University s RRM dlhodobo spolupracujú najmä v oblasti reklamy, marketingu a manažérskeho vzdelávania zamestnancov RRM. RRM je tradičným mediálnym partnerom ceny LIGS AWARDS, ktorá každoročne oceňuje osobnosti venujúce sa oblasti rozvoja vzdelávania dospelých. Viac informácií nájdete na: www.rrm.cz