Webové stránky používajú súbory cookie na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.

Cesta za akreditáciou uznávanou americkým ministerstvom školstva

Dlhodobým cieľom LIGS (hoci to zákon, ktorým sme regulovaní, nevyžaduje) je získanie akreditácie uznávanej americkým školstvom. Akreditačné asociácie uznávané Ministerstvom školstva USA slúžia ako certifikačný orgán pre získanie tzv. študentských pôžičiek (amerického federálneho financovania, vrátane federálnej finančnej podpory amerických študentov).

Cieľom a stratégiou LIGS je, aby sa naši študenti nemuseli na mnoho rokov zadlžovať a siahať po pôžičkách a úveroch, a aby bolo štúdium finančne dostupné pre čo najviac záujemcov. Preto ponúkame veľmi výhodné školné s možnosťou splátok, a tým pomáhame financovať Vaše štúdium; ponúkame tiež širokú ponuku rôznych typov štipendií, ktoré štúdium zlacnia ešte viac.

Získanie akreditácie uznávanej americkým ministerstvom školstva je dlhodobý a náročný proces a sme radi, že sme si túto cestu zvolili, lebo je zárukou rozvoja a zvyšovania prínosov štúdia a procesov pre všetkých našich študentov, absolventov, lektorov a zamestnancov.

Na základe prvej návštevy akreditačného tímu a vyhodnotenia vo februári 2019 sme dostali niekoľko odporúčaní na úpravy a zlepšenie (napríklad plánovaný prechod na vyššiu verziu študentského systému, dokončenie program reviews atď.). Stanovili sme si plán a harmonogram pre splnenie všetkých odporúčaných oblastí. Predpokladáme, že v budúcom roku budú všetky kroky pripravené a implementované a požiadame o ich posúdenie akreditačnou asociáciou.

Reference

 

Přihlásit se do studenstské sekce