Webové stránky používajú súbory cookie na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.

Digitálna Transformácia v podnikaní

Digitálne Transformácia a aplikácie nových technológiách vo svete podnikania je veľmi dôležitou témou. Rovnako ako priemyselná revolúcia začala v 18. storočí, teraz sme súčasťou Digitálné revolúcie. Prinášame Vám rozhovor s našim študentom a odborníkom v oblasti digitálnej transformácie, Marianom Andrés Hernández Ceron zo Španielska.

Dobrý deň, mohli by ste sa predstaviť našim čitateľom?

Volám sa Mariano Hernandez. 20 rokov pracujem v sektore technológií a služieb vo firmách ako Sun Microsystems, EDS, Indra a momentálne v spoločnosti Apple ako manažér pre španielsky segment. Pochádzam z malého mesta v Španielsku, ale vyše 25 rokov žijem v Madride. Medzi moje záľuby patrí učenie, technológie, Unix a behaviorálne vedy.

Pracujete ako Senior Business Development Manager vo firme Apple – aké to je pracovať pre tak renomovanú firmu, obzvlášť na tak vysokej pozícii?

Každá práca má svoje kladné a záporné stránky. O interných záležitostiach však hovoriť nemôžem – aj keď je Apple obrovská firma, je orientovaná na detaily a rešpektuje súkromie klientov.

Nedávno ste sa spolu s MIT a Universidad Complutense de Madrid podieľali na vedení seminára pre ELLE International Fashion and Luxury Management Program. Čo bolo ústrednou témou seminára?

Seminár sa zaoberal technológiami a inováciami v oblasti módy a tým, ako tieto prvky modifikujú zvyky spotrebiteľov, čo otvára ďalšie možnosti marketingu. Tieto dva faktory sú tiež ústrednou témou mojej dizertačnej práce na LIGS University.

Máte na mysli technológie v rukách spotrebiteľov? Mohli by ste nám uviesť príklad?

Samozrejme. V dnešnej dobe majú firmy možnosť komunikovať so spotrebiteľmi prostredníctvom smartfónov a očakávania zákazníkov sa menia. Je potrebné zamýšľať sa nielen nad tým, ako pomocou technológií zlepšovať spokojnosť spotrebiteľov v rámci digitálnych kanálov, ale tiež nad tým, ako môžu technológie zlepšovať spokojnosť zákazníka v kamennom obchode – napríklad, ako sme schopní riadiť zásoby v niektorých módnych firmách pomocou vlastného terminálu.

Prednedávnom ste publikovali knihu, mohli by ste nám povedať, o čom je?

Vlastne som publikoval 2 knihy. Obe sú zápisky z mojich lekcií a sú určené všetkým, ktorí chcú začať podnikať alebo sa venovať témam obsiahnutým v knihách. V prvej knihe sa zaoberám digitálnou transformáciou a jej kľúčovými konceptmi, druhá je o umelej inteligencii a jej vplyve na svet podnikania. Obe knihy slúžia ako skriptá k mojim lekciám.

Ako vidíte rozvoj umelej inteligencie vo svete podnikania? Bude použiteľná a aké budú jej dôsledky?

Umelá inteligencia už je súčasťou podnikania a má na naše návyky väčší vplyv, než si myslíme. Súčasťou mojej dizertačnej práce je skúmanie týchto technológií a toho, akým spôsobom modifikujú správanie zákazníka. Dôsledky zatiaľ nie sú jednoznačné, tie uvidíme časom. Čo už ale vieme je to, že limity spočívajú v správnom aplikovaní a riadení umelej inteligencie.

Ako ste sa dozvedeli o LIGS University a čo Vás presvedčilo, aby ste sa prihlásili na štúdium Ph.D.?

Hľadal som univerzitu, ktorá ponúka viac než len online programy a umožnila by mi štúdium skĺbiť s mojimi profesijnými aktivitami. Dôležitá pre mňa bola aj povesť univerzity a to, že tituly sú uznávané v Bologni.

Čo od Ph.D. programu očakávate? V čom Vám program a titul pomôžu?

Mojím cieľom je naučiť sa viac o témach, s ktorými pracujem s klientmi, a ktoré vyučujem. Vyučovanie a doktorát mi umožňujú udržiavať si aktuálne informácie a ponúkať tak klientom najlepší servis. Neštudujem kvôli titulu, ale kvôli znalostiam, ktoré mi pomôžu vo všednom i pracovnom živote.

Štúdium ste začali v apríli 2018, aká je Vaša skúsenosť s LIGS University za toto obdobie?

Veľmi dobrá, štúdium som si rozložil do blokov podľa svojich možností; postupne dokončujem seminárne práce a môžem študovať vlastným tempom, pričom mojím finálnym cieľom je dizertácia. Model univerzity je skvelý pre profesionálov ako som ja.

Odporučili by ste štúdium na LIGS University ostatným ľuďom?

Odporučil by som ho všetkým, ktorých cieľom je rozšíriť svoje znalosti a posunúť sa dopredu.

 

Mockrát ďakujeme za rozhovor!

 

  • Zdieľať článok

Přihlásit se do studenstské sekce