Webové stránky používajú súbory cookie na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.

Člen Board of Directors získal Fulbrightovo štipendium

S veľkou radosťou oznamujeme, že člen Board of Directors LIGS University John Gilliam Ph.D. získal prestížne Fullbrightovo štipendium pre vedeckých pracovníkov a prednášajúcich. Vďaka tomuto štipendiu bude v období 2018 – 2019 pracovať na svojom výskume na Mendelovej univerzite v Brne.

Fulbrightovo štipendium je americký program založený za účelom podpory vzdelávacích, vedeckých a kultúrnych výmen financovaný z rozpočtu ministerstva školstva USA a ostatných partnerov.

Dr. Gilliam zaháji svoju činnosť na univerzite v septembri tohto roka, pričom prvá fáza samotného výskumu začne už pred jeho príchodom do Českej republiky. Jeho výskum sa bude zaoberať hodnotením rizík a skúmaním tolerancie obyvateľov Českej republiky voči rizikám v porovnaní s ostatnými štátmi. John svoj výskum posunie ešte o krok ďalej, keďže hodlá skúmať i rozdiely v tolerancii rizík aj medzi mužmi a ženami.

Počas svojho pôsobenia v Českej republike sa Dr.Gilliam bude venovať nielen svojmu výskumu, ale i lektorskej činnosti. Študentom Mendelovej univerzity bude prednášať v kurzoch zameraných na financie.

Za celý tím LIGS University Johnovi srdečne blahoželáme k jeho úspechu!

Přihlásit se do studenstské sekce