LIGS University účastníkom „Academic Resource Conference“ v San Franciscu

Academic Resource Conference, je akademická konferencia, ktorú každoročne usporadúva naša akreditačná asociácia WASC Senior College and University Commission (WSCUC),  uznávaná ministerstvom školstva USA. Súčasný ročník sa bude konať 25. - 27. apríla 2018 v San Franciscu a LIGS University bude pri tom!

V rámci konferencie vystúpi aj prezident LIGS University, Dr. Pavel Makovský a to s príspevkom pod názvom „LIGS University – the journey from Europe to the USA“. Svoju účasť Pavel Makovský komentuje slovami: „Možnosť účasti na konferencii a príležitosť vystúpiť pred zástupcami univerzít akreditovaných WSCUC je pre nás veľkou príležitosťou pre nadviazanie a upevnenie osobných vzťahov v rámci WSCUC, tiež pre diskutovanie o budúcnosti vysokoškolského vzdelávanie nielen v USA, o vzdelávaní lektorov, nových trendoch a o zvyšovaní kvality a prínosu pre študentov.“

Zástupcovia LIGS University, medzi ktorých okrem Presidenta Pavla Makovského patrí aj Vice President Dr. Pardeep Kullar a Accreditation Officer Todd Wieland, MBA sa so zástupcami WSCUC stretnú aj na pracovnej schôdzke, aby ich informovali o pripravenosti LIGS University na jesennú akreditačnú návštevu v Honolulu.

„Sme presvedčení, že účasť na konferencii a zdieľanie informácií, skúseností a noviniek nám pomôže i naďalej zvyšovať kvalitu a prínosy našich programov pre študentov a že získame cenné informácie a skúsenosti ďalších akreditovaných univerzít, ktoré využime v našej snahe o získanie tejto akreditácie,“ dodáva Pavel Makovský.