Peggy L. Steffen, členka Board of Trustees LIGS University

Rozhovor s Peggy L. Steffen, členkou Board of Trustees na LIGS University a vedeckou pracovníčkou amerického ministerstva zahraničných vecí, poverenou prácou pre americké veľvyslanectvo v Hanoji vo Vietname, aby podporila vzdelávanie v oblasti klímy (2014).

Aloha, mohli by ste sa predstaviť našim čitateľom?

Volám sa Peggy L. Steffen a som aktívnym pedagógom už viac ako 40 rokov. Začínala som výučbou vedy na strednej a vysokej škole, a potom som pôsobila ako manažér federálneho vládneho vzdelávacieho programu. Teraz na dôchodku pracujem so sieťami STEM a tímami pre robotiku, aby pomohli študentom vnímať hodnotu STEM v ich živote a aby zvážili náročnú kariéru pre svoju budúcnosť.

Ako ste sa dozvedeli o LIGS University a čo Vás inšpirovalo stať sa členkou Boardu?

Prvýkrát som sa dozvedela o LIGS University od kolegu, ktorý je taktiež členom Board of Trustees.

Ktoré oblasti sú pre Vás ako členku Boardu dôležité a zaujimávé?

O LIGS University som sa dozvedela od môjho priateľa a kolegu Richarda Jonesa. Odporučil mi, aby som si našla viac informácií o tejto novej vzdelávacej komunite. Po telefonickom hovore so zakladateľom Pavlom Makovským som vedela, že táto univerzita je niečo, čo zodpovedá mojej filozofii pre vzdelávanie: prístup k vysokokvalitnému vzdelávaniu pre všetkých bez ohľadu na geografickú polohu.

Čo je Vaším cieľom ako členky Boardu na LIGS?

Moje skúsenosti s vyučovaním pedagogiky, riadením vzdelávacích programov a vypracovávaním strategických plánov pre vládne agentúry, ktoré vyžadujú realizačné plány so stanovenými míľnikmi, cieľmi a výstupmi, sú najdôležitejšie zručnosti, ktoré prinášam do Boardu.

Čo sa Vám páči na práci v oblasti vzdelávania?

Videla som silu vzdelávania zmeniť život a študentov snívať a dosiahnuť niečo lepšie pre seba a svoje komunity. Kvalitné vzdelávanie je rozhodujúce pre rozvoj globálnych občanov, ktorí vytvárajú príležitosti v trvalo udržateľnom svete.

Aké sú podľa Vás výhody online formy vzdelávania?

Mnohí študenti majú svoje vzdelávacie príležitosti obmedzené finančnými zdrojmi a dopravnou infraštruktúrou. Online program sa vyhýba týmto obmedzeniam a spája študentov s mentormi a profesormi so spoločnými vzdelávacími cieľmi. Môže tiež poskytnúť omnoho viac osobných skúseností s odborníkmi.

Aké sú hlavné dôvody, prečo si študenti vyberajú LIGS University?

Verím, že študenti nájdu na LIGS University cielenejšiu vzdelávaciu skúsenosť v rámci menšej skupiny a mnoho znalých medzinárodných odborníkov. Mali by tiež príležitosť komunikovať s ostatnými globálnymi študentmi, ktorí poskytujú širší pohľad na rôzne študijné odbory.

Čo pre Vás osobne znamená vzdelanie a osobný rozvoj?

Každý je v určitom okamihu svojho života učiteľom, ale nie všetci sa pokúšajú pokračovať v učení sa o nových ideách a zručnostiach. Pokračovanie v profesionálnom a osobnom raste je rozhodujúce pre zdravú myseľ a aj keď som „na dôchodku“, stále je pre mňa dôležité učiť sa, zúčastňovať sa konferencií a skúšať nové dobrodružstvá vo vzdelávaní

LIGS je v procese akreditácie od WASC. Kde vidíte hodnotu akreditácie pre univerzity a pre študentov?

Študenti musia vedieť, že vzdelávanie, do ktorého investujú, má tie najvyššie štandardy výučby a učenia. Akreditácia je kľúčovou súčasťou tohto procesu a uisťuje študentov, že tituly, ktoré svojím úsilím dosiahnu, vyvrcholia v užitočnom vzdelaní z rešpektovanej inštitúcie.

Ďakujeme za Váš čas

Peggy L. Steffen
Predchádzajúce zamestnanie, aktivity v oblasti vzdelávania a vedy, ocenenia, profesionálne skúsenosti:
Riaditeľka programu ocenenia Excellence in Science Teaching Award pre Akadémiu vied v Iowe, držiteľka ceny Akadémie vied za excelentnosť v oblasti výučby biológie, Štátna víťazka prezidentskej ceny za výučbu vied, Albert Einstein Distinguished Educator Fellowship, NASA Administrators Award za inovatívny rozvoj vzdelávacích programov, vedecká pracovníčka Ministerstva zahraničných vecí USA, Ocenenie Thomasa B. Ervina za vynikajúcu službu, Národní učitelia prírodných vied, Bývalá predsedníčka oddelenia a riaditeľka rozvoja učebných osnov na úrovni K-12 (Ottumwa Community Schools, Ottumwa, Iowa)